Autor

Cześć! Witam Cię serdecznie na blogu programistaplc.pl. Ja nazywam się Radosław Marcinowski i jestem autorem publikowanych treści na tym blogu.

Jestem pasjonatem elektroniki, automatyki i programowania od najmłodszych lat. Swoją przygodę z elektroniką zaczynałem od lutowania mało skomplikowanych układów elektronicznych, np. wzmacniacze akustyczne, nadajniki UKF FM oraz prostych napraw urządzeń elektronicznych. Pasja do dłubania w elektronice nakłoniła mnie do rozpoczęcia szkoły technika elektronika. W trakcie technikum hobbystycznie uczyłem się programowania 8-bitowych mikrokontrolerów AVR w języku C. Zrealizowałem kilka projektów z użyciem wspomnianych mikrokontrolerów. Pierwsze zajęcia z automatyki w technikum zainteresowały mnie już po wejściu do pracowni. Zobaczyłem jakieś czarne skrzynki (sterowniki PLC), zawory i siłowniki pneumatyczne, styczniki, lampki, itp. Już wtedy chłonąłem ponadprogramową wiedzę o sterowaniu przekaźnikowym, języku drabinkowym, układach elektropneumatycznych. Automatyka i programowanie były moim nowym kierunkiem rozwoju. Po zrobieniu matury rozpocząłem studia inżynierskie na kierunku Automatyka i Robotyka. W trakcie studiów liznąłem teorie sterowania, zapoznałem się z popularnymi sterownikami PLC oraz zgłębiłem wiedzę na temat języków programowania. Obroniłem pracę inżynierską uzyskując ocenę końcową plus dobry. Popracowałem 5 lat, w tym 4 w zawodzie, gdzie zaprojektowałem i wdrożyłem sterowanie automatyczne do kilkunastu maszyn przemysłowych, również linii technologicznych.

Obecnie świadczę usługi projektowe i programistyczne w branży automatyki i robotyki maszyn przemysłowych. Jednym z moich celów jest rozwój tego bloga, w którym zamierzam dzielić się zdobywaną wiedzą oraz doświadczeniem. Jeśli masz pomysł na tematykę wpisów lub chcesz nawiązać współpracę to zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: r.marcinowski@rster.pl

linkedin: www.linkedin.com/in/rmarcinowski92/